۸۹/۱۱/۳۰

تصاویری از کبوتران دهن جور خودم


1- ماده فولادی استثنا و نر شیطان

این ماده از نسل قدیم کبوترای خودم میباشد و آمار ساعت 8.45 را دارد .نر از نسل گرگی های عمو یحیی عزیز میباشد و جزو اصلاح شده ترین کبوترای ایشان میباشد.این نر اصلا پرانده نشد و از جوجگی مایه شد ولی خواهر تن به تن آن در تیرماه میهمانی عمو یحیی عزیز پرش 9.13 ساعت را داشته است.


2- ماده چیتا و نر سفید کله خالدار

این ماده اصلی ترین ماده گنجه ما بود که متاسفانه در اثر بیماری اخیر از بین رفت .آمار پرش 9.15 را داردو با تمام نر هایی که جفت شد جوجه های عالی داده است. البته معمولا ساعت پرش این تبار حدود 8 ساعت هست.نر از نسل کبوترای آقای نورا از گرگان میباشد که آمار پرش 7.30 را در پرونده خود دارد.جوجه های این نر و ماده بسیار زودپر  باهوش و زود بازی و معمولا تیز کاکل هستند.(عکس شماره 2 )


3-نر شاهی و ماده یه کت

این نر و ماده از نسل کبوترای دولاب آقای احمد رمضانی میباشد.جوجه این نر و ماده امسال تیرماه آمار پرش 8 به بالا را چند بار تکرار کرد و در میهمانی آقای خشایی 9.10 ساعت پرید.به نقل از آقای رمضانی این نسل از تبار شیروونی های ایشان میباشد که البته از نسلهای شناخته شده و آزمایش پس داده در بهشهر میباشد.


4- نر دو کت و ماده عکس پلنگ

این نر از نسل کبوترای آقای جعفری و معروفترین کبوتر تاریخ زندگی ایشان (ملقب یه عقاب)میباشد.این پسر عقاب یکی از بهترین نر هایی بود که تا به حال داشته ام.نر عقاب در گرو آقای جعفری پرش 9 به بالا داشته و تمام تبار این کبوتر تا 6 و 7 نسل پایین تر پرشهای عالی دارند و این نسلها هم اکنون در منزل یکی از بهترین دوستان بنده  نگهداری و پرورش داده میشود.خود این نر در تمرینات تا 6.45 پریده و سپس قیچی شد.ماده از پدر پلنگ و مادر ابلق (معروف به عکس)میباشد که دلیل نامگذاری آن همین است.بسیار زودپر و عالی از همه لحاظ هستند.

جوجه نر عقاب در گرو آقای جعفری 2 پری 8 به بالا پرید و ساعت آن ثبت شد.نوه عقاب نیز در جوجگی آمار پرش خیلی بالا دارد و امروزه تبار عقاب در بهشهر یکی از شناخته شده ترین نسلها میباشد.اصل این کبوتر به دولاب برمیگرده که سالیان خیلی دور به بهشهر آمده است.

درآینده سعی براین دارم که کبوتر های اصلاح شده و خالص که داخل گرو های مختلف پرش کرده اند و یا تبار آنها دارای پرشهای خوبی هستند را بیشتر به نمایش بگذارم.در ضمن ساعتهای ذکر شده همگی با سندیت کامل خدمت دوستان اعلام شده و از بزرگنمایی بیهوده پرهیز کرده ایم.نوشته شده توسط فریدون در |  لینک ثابت   • 

۸۹/۱۱/۲۵

مخلوق زیبای خداوندنوشته شده توسط فریدون در |  لینک ثابت   • 

۸۹/۱۱/۲۱

عکسهای زیبای زمستان89

با سلام .دوستان از ماعکسهای جدید درخواست کرده بودند.جهت انجام وظیفه شخصا به عمارت عباس آباد بهشهر رفتم و 2 تا عکس زیبا براتون آماده کردم.2 تا هم از ساحل آبی دریاچه بهشهر (که بدلیل بارش اندک باران امسال چند متری عقب نشینی  داشته) تقدیمتون شده است.نوشته شده توسط فریدون در |  لینک ثابت   • 

۸۹/۱۱/۱۰

معرفی شهرستان بهشهر

شهرستان زیبای بهشهر یكی از شهرستان های استان مازندران است كه از شمال به خلیج میانكاله، از شرق به شهرستان گلوگاه، از جنوب به دامنه های البرز و شهرستان دامغان و از غرب به شهرستان ساری و نكا محدود می‌شود. بهشهر به سبب آب و هوای بسیار مطلوب خود همواره مورد نظر شاهان و خوانین محلی بوده و وجود كاخ‌های متعدد در این منطقه‌ی دیدنی از استان مازندران‌؛ گواهی برای این ادعاست.

بهشهر در طول تاریخ به نامهای مختلف از جمله "اشرف البلاد " ، "كبود جامه"، "پنجه هزار"  ، "كلباد" و "خرگوران" خوانده شده است. این ناحیه توسط شاه عباس اول خریداری شد و در سال 1021 هجری قمری به دستور وی شهری در آن جا احداث گردید. این شهر جدید، "اشرف البلاد" نام گرفت كه اقامتگاه شاه عباس اول در مازندران بود. "اسكندر بیك منشی" مورخ صفوی؛ درباره بنای این شهر می نویسد: "باغ ها و عمارت عالی از قبیل كاخ، حمام، تالارها و بیوتات توسط استادان چیره دست ساخته شد و بر این شهر همان نام اشرف گذارده شد".

از جمله دیدنی های این شهرستان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مجموعه تاریخی سد عباس آباد، مجموعه باغ صفوی (باغ شاه) و عمارت چهلستون، بنای تاریخی چشمه عمارت، امامزاده عبدالله سفید چاه، شبه جزیره میانكاله، خانه قدیمی احمد علی خان هزار جریبی، حسینیه شیخ علی زاده، مجموعه عمارت افغان نژاد قره تپه، غارهای علی تپه، هوتو و كمربند (پیش از تاریخ، دوره میان سنگی)، روستای التپه و تروجن (شهید آباد)، برج آرامگاهی امیركمال الدین در روستای كوهستان، پناهگاه حیات وحش میانكاله و سنگ چشمه گلوگاه، آبشار زنگت در روستای زنگت بهشهر و تپه كش.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط فریدون در |  لینک ثابت   • 

۸۹/۱۱/۱۰

افتتاحیه

با نام و یا د خداوند متعال این وبلاگ را با هدف آشنایی هرچه بهتراز شهرستان بهشهر  راه اندازی نمودیم.درآینده سعی بر این داریم که شما را از مطالب خواندنی و عکسهای زیبا در زمینه های مختلف برخوردار نماییم.

نوشته شده توسط فریدون در |  لینک ثابت   •